Aktualności

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Trzmiela 14
Skórzewo, Poznań 60-185
tel.: +48 61 814 89 32
tel. kom.: +48 602 798 700
e-mail: info [at] cowinners.com

Specjalistyczne ekspertyzy związane z komercjalizacją wyników badań

05.01.2022r

Rok 2022 zapowiada się jako rok pełen wyzwań. Wdrażanie nowych rozwiązań pozwalających budować przewagę konkurencyjną będą pod coraz większą presją zmiennych warunków działania. Nasza praktyka wskazuje, że efektywna komercjalizacja wyników badań bardzo często wymaga niezależnej weryfikacji przyjętych założeń. Dotyczy to zarówno weryfikacji przez specjalistę z danej dziedziny z doświadczeniem we wdrażaniu nowych rozwiązań, jak i weryfikacji metodycznej - zwłaszcza uwarunkowań formalnych i zarządzania procesem komercjalizacji. 

W krajach o ugruntowanych tradycjach współpracy pomiędzy nauką i biznesem coraz popularniejsze staje się outsourcowanie tego typu usług (zwłaszcza przez jednostki badawcze), oparte na okreslonych ramowo zasobach, które przydzielane są do weryfikacji danego projektu-problemu. Jednostka naukowa, która decyduje się na tego typu rozwiązanie zyskuje dostęp do dedykowanych, specjalistycznych ekspertyz praktycznie bez ponoszenia kosztów stałych i niepotrzebnej etatyzaji własnej administracji. 

Dokładne i uzasadnione przydzielenie zasobów (opartych np. na chronometrażu) pozwala na oszczędne finansowanie tego typu ekspertyz. Nasza praktyka stalej współpracy z kilkoma jednostkami wskazuje, że nadchodzący rok może być czasem takich właśnie zoptymalizowanych usług w obszarze konsultingu komercjalizacji wyników badań, które w szerszej perspektywie mogą być znacznie tańsze niż zamawiane odrębnie wyceny, strategie czy eksperckie oceny potencjału danego rozwiązania.

Powrót