Aktualności

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Trzmiela 14
Skórzewo, Poznań 60-185
tel.: +48 61 814 89 32
tel. kom.: +48 602 798 700
e-mail: info [at] cowinners.com

Profesor Anders Møller w poznańskim City Parku

21.03.2011r

22 marca 2011 roku o godz. 19.00 w Winiarni Mielżyńskiego przy ul. Wojskowej 4 (Stare Koszary przy City Parku) odbędzie się otwarte spotkanie zespołów badawczych zainteresowanych komercjalizacją wyników badań z przedstawicielami środowisk biznesowych, inwestorów oraz doradców.
Gościem specjalnym spotkania będzie prof. Anders Pape Møller – jeden z najbardziej wpływowych przyrodników w świecie ekonomii. Głównym tematem będzie ryzyko w świecie biznesu. Wobec ciągłych zmian środowiskowych i ostatnich wydarzeń w Japonii jeszcze bardziej uświadamiamy sobie konieczność racjonalnego zarządzania ryzykiem własnego biznesu, a może nawet własnego życia.

Rynek reaguje w odpowiedzi na modyfikacje dokonywane przez graczy na rynku, pewne stałe trendy czasowe, a nawet przypadkowe zdarzenia. Czy da się przewidzieć ryzyko w szybko zmieniającym się świecie? Takie branże jak przemysł ubezpieczeniowy stale mają do czynienia z zarządzaniem ryzykiem, ale podstawowe decyzje biznesowe zapadają przecież na poziomie pojedynczego osobnika (w biologii) – konsumenta (w ekonomii). To on tak naprawdę podejmując decyzje zawsze podejmuje też ryzyko. Można zatem cos kupić lub sprzedać w określonej cenie,  ale można również zaangażować się w niepotrzebny konflikt albo źle zlokalizować miejsce inwestycji – podjąć decyzję pod wpływem emocji lub hormonów. Badania takie śledzące decyzje konsumenta, jak i odbywające się w kontrolowanych warunkach eksperymentalnych, stanowią podstawę ekonomii behawioralnej.

Osobą, której badania wykorzystano w praktyce modelownia biznesowego jest właśnie prof. Anders Pape Møller, Duńczyk, ale obecnie pracujący we Francji, w Université Paris-Sud. Prace prof. Møllera są powszechnie znane i cytowane (należy do najczęściej cytowanych naukowców na świecie!) nie tylko przez biologów, ale psychologów i ekonomistów. Jego prace dotyczą samych podstaw podejmowania różnorodnych decyzji ekonomicznych w warunkach zwiększonego ryzyka. Większość prac przeprowadzał ze zwierzętami, ale Jego badania obejmują także człowieka; decyzje ekonomiczne podejmowane w zależności od prawo i leworęczności, wybór partnera życiowego i wpływ na konsumpcję dóbr ekonomicznych.

Powrót